bilgisayar kursu

Bilgisayar Kursu , ülkemizde genelde Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 160 Saatlik Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra temel ve ileri düzeyde bilgisayar öğrenmek isteyen kişilerde bu eğitimi tercih edebilmektedirler.

Kurumumuz Bilgisayar Kursu Ankara şubelerimizde örgün yüz yüze olarak verilmektedir. Ayrıca alternatif olarak da Türkiye Geneli Uzaktan Online Eğitim şeklinde bu eğitimleri verebilmektedir. Kurumumuz, bu kursun sonunda MEB sınavında  başarılı olan öğrencilere MEB Onaylı Sertifika verme yetkisine sahip bir kurumdur. 

Zabıt Katipliği başvurularında ve KPSS gibi resmi sınavlar sonucu yapılan atamalarda 6225 kodu ile bu sertifika ile başvuru yapabilmektesiniz. Özel sektörde de bu sertifika ile iş başvurularında avantaj sağlayabilirsiniz. 

Bilgisayar Kursu Ankara Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Bilgisayar İşletmenlik Kursu na; bilgisayar kullanmasını öğrenmek isteyenler, temel yapıda Windows-word-excel kullanmak isteyenler, Kpss sınavında sertifika zorunluluğu olan bölümlere girecek olanlar(MEB Sertifikası için) Bilgisayar İşletmenlik Kursu’na katılabilirler.  Daha önce hiç bilgisayar kullanmamış ya da az bilgisi olduğunu düşünenler bilgisayar işletmenlik kursuna katılabilirler.Bilgisayarın temel elemanlarının tanıtımı, Windows XP, Office XP(Word-Excel), internet ve yardımcı programlar bilgisayar işletmenlik eğitiminin ana konularıdır.

Bilgisayar İşletmenlik Kursu‘nun Faydaları

Bilgisayar işletmenliği kursunu bitirdiğinizde, bilgisayar kullanmayı temel düzeyde profesyonel bir şekilde öğrenmiş oluyorsunuz. Ofis programlarını kapsayan eğitimimiz , Microsfot Word, Microsoft Excel, Microsoft Powerpoint gibi konularda bilgi sahibi olunurken, kurs bitiminde alacağınız sertifika bir çok devlet sınavında(KPSS, Zabıt Katipliği, Bakanlık Sınavları, Görevde Yükselme, Veri Hazırlama Kadrosu, Özel Sektör …v.b.) istenen sertifikalardır. Bu sertifikalarla kariyerinize yön verebilirsiniz.

Kurs Bitiminde Alabileceğiniz Sertifikalar

»  Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 160 Saatlik İşletmenlik Sertifikası (Kursların %80’nine gelme ve MEB sınavında başarılı olma zorunluluğu vardır.” MEB Onaylı Bilgisayar Sertifikası
»  Hitit Kurs Katılım Belgesi – Bilgisayar İşletmenliği (Kursların %80’nine gelme zorunluluğu vardır. Sadece MEB sınavına giremeyen öğrencilere verilir.)
»  Hitit Kurs Üstün Başarı Belgesi (Kursların tamamına gelme ve deneme sınavından 85 üstü alma zorunluluğu vardır.)

Milli Eğitim Bakanlı Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Kursu Kurs İçeriği

MS WORD

Doküman oluşturma ve kaydetme, 
Yazılan metinlere biçimler verme 
Yazılan metinlere tarih,sayfa numarası gibi otomatik olarak degişen degerler verme 
Stilleri kullanmak 
Farklı görünümlerde çalışmak 
Tablo ve sütun oluşturmak 
Nesneler ile çalışmak 
Metinler veya dosyalar arasında bağlantı kurmak 
Hazır şablonları kullanmak 
Bir dokümanı bastırmak veya diğer kaynaklara göndermek

MS EXCEL

Hücreleri tanıma ve veri girişi yapma 
Bir çalışma sayfası oluşturma ve kaydetme 
Hücreleri biçimlendirmek 
Formüllerle çalışmak 
Tablolar hazırlama 
Grafikler oluşturmak ve düzenlemek 
Veriyi süzme ve sıralama 
Çalışma sayfasını baskıya hazır hale getirmek

POWERPOINT

Sunum Hazırlamaya Giriş
Sunum Tekniği
Veri Hazırlama
Veri Girişi
Sunuma Geçiş

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifika Sınavına girecek öğrenciler için sınav örnekleri çalışmaları.

MEB Onaylı Uzaktan Bilgisayar İşletmenlik Kursu Sertifikası Eğitim
Bilgi için : 0312 230 59 99

MEB Sertifikası için Uzaktan Bilgisayar Kursları Verdiğimiz İller : Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce

Uzaktan Eğitimlerde dersler Online gerçekleşmektedir. Sınavlar Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı ve kurumumuz ile ortaklaşa düzenlenmektedir.