Çocuklar için Yazılım Eğitimi – Geleceğin Genç Yazılımcıları Yetişiyor

Çocuklar için Yazılım Eğitimi : Bu programımız erken yaşta çocuklara ve gençlere yazılım eğitimlerini kapsamaktadır. 13-18 yaş arası çocuklarımıza Python , C , C++, Vbasic vb. birçok yazılım dili eğitimleri vermekteyiz.

Çocuklar ve Gençler için Yazılım Eğitimi İşleyiş AlternatifleriÇocuklar için Yazılım Eğitimi

Ankara Kurs Merkezlerimizde Örgün : Hitit Eğitim Kurumları Şubelerinde grup derslerine katılarak bu eğitimi alabilmektesiniz.

Ankara Kurs Merkezimizde Özel Ders : Hitit Eğitim Kurumları Şubelerinde bire bir eğitmenimizle özel ders seçeneği ile beklemeden eğitim alabilirsiniz.

Canlı Birebir Online Uzak Eğitim : İnternet bağlantınızın olduğu her yerden eğitmenimiz ile canlı bir şekilde özel dersinizi alabilirsiniz.

Çocuklar için Yazılım Eğitimi birçok fayda sağlar. İşte bazıları:

  1. Problem Çözme Becerileri Gelişir: Yazılım Eğitimi içerisinde ki geliştirme süreci, çocukların mantıksal düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Çocuklar için Yazılım eğitimi , karmaşık problemleri küçük parçalara ayırmayı, analitik düşünmeyi teşvik eder ve öğrencilerin mantıksal adımlarla sorunlara çözüm bulmalarını sağlar.
  2. Matematiği Geliştirir: Kodlama, çocuklara matematiğin pratik uygulamalarını, neden bu kadar önemli olduğunu gösterir ve önemsetir. Kodlama ifadeleri genellikle programın ilerlemesi için çözülmesi gereken matematik ifadelerini içerir. Böylelikle çocuklar farkında bile olmadan matematiksel zekaları gelişmiş olur.
  3. Yaratıcılık ve İnovasyon: Yazılım eğitimlerinde ki geliştirme süreci, çocuklara kendi yaratıcılıklarını kullanma ve farklı yenilikçi fikirler üretme şansları sunar. Yazılım kursu, öğrencilerimizin hayal güçlerini kullanarak farklı çözümler bulmalarını teşvik eder. Ayrıca yeni inovatif ürünler veya hizmetler geliştirmelerine fırsat vererek olanak sağlar.
  4. Eleştirel Düşünme ve Hata Analizi: Yazılım geliştirirken öğrencilerin önüne hatalar çıkabilir bu yaygın olabilir. Bu hatalar öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ortaya çıkan hataların nedenlerini analiz ederek, hataları düzeltmek için çalışamalar yaparlar. Bu çalışmalar kursiyerlerin problem çözme becerilerini geliştirmelerine önemli katkılar sağlar.
  5. İşbirliği ve Takım Çalışması: Yazılım eğitimleri için, ekip çalışmasını çok önemlidir ve bunu teşvik eder. Çocuklar, yazılım projeleri üzerinde birlikte çalışarak işbirliği yapmayı, takım çalışmasını ve iletişim becerilerini geliştirmeyi öğrenirler. Takım çalışması, çocukların farklı bakış açılarını anlamalarını, birbirleriyle etkileşimde bulunmayı ve projeleri başarıyla tamamlamak için birlikte çalışmayı öğrenmelerini sağlar.
  6. Yazılım Kursu İle Bilgisayar Kullanımı Faydalı Hale Geliyor: Çocuklarımız için en büyük tehlikelerden biri de; içinde bulunduğumuz teknoloji çağında çocuklarımızın aşırı derecede teknoloji bağımlısı hale gelmeleridir. Tablet, telefon, bilgisayar v.b. materyaller ile gelişim odaklı olmayan uygulama ve oyunlarla zaman geçirmeleri çoğumuzun hoşuna gitmemektedir. Yazılım eğitimleri sayesinde çocuklarımızın bu zamanlarını faydalı halde kullanmalarına ortam hazırlıyoruz.

yazılım eğitimi

Robotik Kodlama Eğitimi Sayfamıza da buraya tıklayarak göz atabilirsiniz