Fransızca Kursu

Fransızca Kursu ;  Toplam 6 Seviyeden oluşmaktadır : A1, A2, B1, B2, C1, C2.  Bu kur sistemleri uluslararası standartlara göre belirlenmiştir. Her seviye 2,5 ay ( 10 hafta ) sürer, iki buçuk ayda haftada iki gün 4’er ders saati olmak üzere toplam 80 saat Fransızca dersi eğitimi verilir.

Her kur sonunda o kurun konularını içeren yazılı ve sözlü bir sınav uygulanır ve sınav sonucu doğrultusunda öğrencinin kuru geçip geçmediği belirlenir.  Derslere konusunda uzman eğitmenler girmektedir. Maksimum 10-12 kişilik sınıflarda eğitimler verilmekte olup, ders dışında öğrenme yöntemleri ile de Hitit öğrencilerine destekler vermektedir.

Fransızca Kursu Seviyeleri ve Süreleri

1. SeviyeA12.5 Ay72 Saat
2. SeviyeA22.5 Ay72 Saat
3. SeviyeB12.5 Ay72 Saat
4. SeviyeB22.5 Ay72 Saat
5. SeviyeC12.5 Ay72 Saat
6. SeviyeC22.5 Ay72 Saat

Her kur 2,5 ay ( 10 hafta ) sürer, iki buçuk ayda haftada iki gün 4’er saat olmak üzere toplam 80 saat Fransızca eğitimi verilir.

Her kur sonunda o kurun konularını içeren yazılı ve sözlü bir sınav uygulanır ve sınav sonucu doğrultusunda öğrencinin kuru geçip geçmediği belirlenir.

fransızca kursu

Fransızca Dil Kursu Seviyeleri Nelerdir?

A1 : Öğrenci basit bir dilde kendini ve başkalarını tanıtabilir. Nerede oturduğu, kimleri tanıdığı, sahip oldukları ile ilgili olarak temel sorularla iletişim kurabilir. Günlük ifadeleri ve çok temel deyimleri anlayabilir. A2 : Kendi özgeçmişi ve yakın çevresi hakkında bilgi verebilir ve anlık gereksinimlerini karşılayabilir ( otel rezervasyonu yaptırmak, bir restoran ya da afede yemek siparişi vermek, banka, postane gibi yerlerdeki işlemlerini yaptırmak, otobüs, uçak bileti almak ve seyahatle ilgili bilgi edinmek gibi ) 
B1 : Yaşadığı olayları ve deneyimlerini aktarabilir, düşüncelerinden, umutlarından ve isteklerinden söz edebilir. Görüşlerini ve planlarını nedenleriyle birlikte ortaya koyabilir.  
B2 : Farklı konulardaki bir tartışmanın konusunu anlayabilir, olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyarak kendi bakış açısını ifade edebilir. Soyut ve somut konulardaki metinlerin ana fikrini anlayabilir. Kendi uzmanlık alanı olan konularda teknik tartışmalar yürütebilir.  
C1 : Dili akademik ve mesleki amaçlar için ve günlük yaşamda etkili bir biçimde kullanabilir. Farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir.  
C2 : Akıcı bir dil kullanarak kendini tam anlamıyla ifade edebilir. Duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir. Edebiyattan, ekonomiden, politikadan ve felsefeden bahsedip, fikirlerini net bir şekilde aktarabilir.  Fransızca Kursu Ankara

Bilgi İçin 0312 230 59 99