SEO Eğitimi Nedir? SEO Eğitimi Ne İşe Yarar?

SEO Kursu : SEO kelimesi ingilizce karşılığı “Search Engine Optimization” olan “Arama Motoru Optimizasyonu” kelimesinin kısaltmasıdır. Arama Motoru Optimizasyonu işinin temel amacı; web sitelerini istenilen kelimelerde üst sıraya çıkarmak; böylece ürünü tanıtan siteyi istenilen kitleye daha ön sıralarda göstermektir.Bu işlem basit bir sonuç olarak gözükse de, fazladan binlerce hatta milyonlarca kişiyi sitenize çekmek için kullanılan bir işlemdir.

1998 yılında Google’ın yaygınlaşmaya başlamasıyla beraber arama motorları pazarındaki hareketlenme sonucunda,her gün milyonlarca insan internet üzerinde arama yapmaktadır. Internetin temel amacı olan araştırmaya aracılık eden bu sitelerin en önemli özellikleri; insanların o an neyi istediklerini öğrenebilmeleridir. Böylece insanları istedikleri şeye yönlendirebilirler. Bunu paraya çevirmek isteyen büyük patronlar; Adwords,Yahoo Publisher Network ve Microsoft Publisher gibi reklam sistemleri yaratarak reklam alanlarını pazarlamışlardır.

Ancak günlük hayatının büyük bir kısmını arama motorlarında geçiren insanlar kısa süre içerisinde; reklam yeri ile arama sonuçlarının farkını benimsemişler ve direk olarak arama sonuçlarına yönelmişlerdir.

Bunu anlayan reklamcılar,yeni silah olarak gördükleri SEO ’ya yönelip ürünlerini satarken çok iyi dönüşüm oranları yakalamışlardır ve böylece SEO günümüzdeki popülaritesine ulaşmıştır.

Hitit Eğitim Kurumları’nı Neden Tercih Etmelisiniz?

» Hitit Eğitim Kurumları, 35 yılı aşkın eğitim tecrübesine sahip bir eğitim kurumudur.
 » 
Hitit, Bünyesinde; Yabancı Dil, Bilgisayar, KPSS, Sürücü, Resim,Müzik ve Kariyer kursları gibi kursları barındırmaktadır.
 » SEO Eğitimleri, 10 kişilik özel sınıflarda; güncellenmiş son bilgilerle verilmektedir.
 » 
Eğitmenlerimiz, bu sektörde tanınan en az 15 yıllık tecrübeli öğretmenlerden oluşmakta olup, kesinlikle tecrübesiz ve stajyer eğiticilerle çalışılmamaktadır .
 »
 Ilk eğitimlerinden yeterince faydalanamayan öğrencilerimiz, sonraki dönemlerdeki eğitimlere hiçbir ücret vermeden katılabilmektedirler.
 » Öğrencilerimiz, hiçbir ücret ödemeden kurs dersliklerimizde çalışma yapma hakkına sahiptir.
 » 
Hitit Eğitim Kurumları’ndan mezun olan öğrenciler, Hitit CV Bankasına öz geçmişlerini bırakabilir ve iş bulma imkanına sahip olabilirler.
 » Hitit’e kayıt olan öğrenciler, Hitit bünyesinde bulunan diğer tüm kurslarda özel indirimlerden faydalanabilmektedir.

Kurs Bitiminde Alabileceğiniz Sertifikalar

» SEO Eğitimi Katılım Belgesi 
» SEO Eğitimi Üstün Başarı Belgesi ( Kursun %95'ne katılan ve projelerini yapan öğrencilere verilir.)

 

seo kursuSEO Kursu Eğitimi Sonrasındaki Kazanımlar

SEO tekniklerini öğrendikten sonra, yapmış olduğunuz ve yağacağınız internet sitelerinin, daha çok verimli şekilde çalışmasını sağlayabileceksiniz. Arama motorlarında ön planlara ve ilk sıralara çıkartarak ziyaretçi sayısını artıracak ve kazanımlarınız fazlasıyla artacaktır. Ayrıca siz de bir SEO Uzmanı olabileceksiniz ve sektörde yer edinebileceksiniz. Ticari olarak da Seo Kursu size getiriler sağlayacaktır. Günümüz pazarında arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak, ticari işletmeler için çok önemlidir. Bu sıralamalarda yer alan işletmelerin satışları daha fazla olmakta ve karları ona oranla artmaktadır. Bu sebepten dolayı işletmeler SEO danışmanlığını çok ciddiye almaktadırlar. Siz de bir Seo danışmanı olabilirsiniz.

Türkiye’nin Her Yerine Yerinde Online SEO Eğitimi Vermekteyiz!

Kurumsal Eğitimler ve KOSGEB Destekli Eğitimlerimiz için arayınız.

0312 230 5 999


Volkan ÇELİK – Dijital Pazarlama ve SEO Eğitim Direktörü

Seo KursuBilişim ve web teknolojileri alanında 1997 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Volkan Çelik, 1998 yılında Google’ın kurulması ve yaygınlaşması ile beraber “Arama Motoru” çalışmalarına hız vermiştir. Türkiye’de İnternet’in kullanılmaya başlamasından bir kaç yıl sonra İnternet Siteleri tasarlamaya başlayan Çelik,  2001 yılında kendi Web Tasarım ve İnternet Hizmetleri Şirketini kurmuş, hem yurt içi hem de yurt dışında çeşitli web geliştirme projelerine imza atmıştır.

2006 yılında “Bilgisayarın A’sı” adında ilk bilgisayar kitabını yayınlayan Çelik, 2006-2007 yıllarında İngiltere’nin Bournemouth kentine eğitim için gitmiş aynı zamanda da yerel şirketlerde web teknolojileri ve internet hizmetleri üzerine çalışmalar yapmıştır. 
2008 yılında Ankara’nın en köklü eğitim kurumlarından olan Hitit Eğitim Kurumlarını şirket bünyesine katarak; bilgisayar, yazılım ve çeşitli mesleki alanlarda eğitim veren Hitit Eğitim Kurumları Kurucusu olarak eğitim sektöründe çalışmaya devam etmektedir.

Yaklaşık 25 yıldır Bilişim, Web Teknolojileri, SEO, Dijital Pazarlama, Adwords-Adsense, WordPress vb. alanlarında eğitimler vermiş olan ÇELİK,ayrıca yurt içinde ve yurt dışında bir çok kurum ve kuruluşun danışmanlığını yürütmektedir.

Aynı zamanda Dijital Pazarlama ve Kurumsal SEO Ajansı HEK Digital’in Kurucusu ve Başkanıdır.

SEO Eğitimi Alternatifleri

Ankara Kurs Merkezlerimizde Örgün : Hitit Eğitim Kurumları Şubelerinde grup derslerine katılarak bu eğitimi alabilmektesiniz.

Ankara Kurs Merkezimizde Özel Ders : Hitit Eğitim Kurumları Şubelerinde bire bir eğitmenimizle özel ders seçeneği ile beklemeden eğitim alabilirsiniz.

Canlı Birebir Online Uzak Eğitim : İnternet bağlantınızın olduğu her yerden eğitmenimiz ile canlı bir şekilde özel dersinizi alabilirsiniz.

Türkiye Geneli Yüz Yüze Bulunduğunuz Şehirde Eğitim : Bulunduğunuz şehirde ister kurumsal ister bireysel olsun, size özel şehrinize gelen SEO Eğitmenimiz ile eğitiminizi 1 ila 2 günde tamamlayabilirsiniz.

2023 Yılı Son Güncellemeleri ile SEO Eğitim İçeriği

» Seo (Search Engine Optimization) Nedir? Web Sitesi analizleri ve ölçümleriSEO Kursu
» Meta Tag, Keywords Eğitimleri
» Keywords-Anahtar Kelime Eğitimi
» Arama Motoru Optimizasyonu
» Adwords ve Adsense Entegrasyonu
» Arama Motorları Optimizasyonu ve Kayıt
» Site Yönetimi ve Performans Yönetimi
» Teknik Giriş
» Web Sitesinin Google v.b. arama motorlarına kayıt işlemi.
» Meta Tag, Keywords Eğitimleri ve Kullanımı
» Dinamik ve Statik Meta Tag Farklılıkları
» PR artışı nasıl yapılır?
» Dış ve iç Site Bağlantıları
» SiteMap (Site Haritası) oluşturulması
» Google Araçları (Web Master Tools) kullanımı ve faydaları
» Robot.txt oluşması ve kullanımı
» Dinamik ve Statik Web sitesi farklılıkları ve püf noktaları
» Web Sitesi Analizleri ve ölçümleri
» Adwords ve Adsense Entegrasyonu
» Keywords-Anahtar Kelime Eğitimi

SEO Kursu» Arama Motorları Optimizasyonu ve Kayıt
» Hatalar ve uyarılara karşı önlemler
» Sitede kullanılan fotoğraf ve grafik öğelerini Google’a tanıtmak
» Özgün(Orijinal) içerik-makale kullanımı
» Kopya(Copy-paste) içerik-makale kullanımının zararları
» Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan ve aratılan kelimeleri
bulma çalışmaları
» Anahtar kelimeleri (Keywords) düzenleme,araştırma ve siteye
koyma işlemi
» Hyper Text Link ve Backlink Alma Yöntemleri ve faydaları-zararları
» Link Takası işlemleri
» Sitenizin ziyaretçi akışını artırma yöntemleri
»“Daha çok ziyaretçi daha çok müşteri”  olgusunu yerleştirme
» Site Yönetimi ve Performans Yönetimi
» Sık yapılan tasarım-seo-kodlama hatalarının keşfedilmesi
» SEO yaparken kesinlikle uygulanmaması gereken hatalar
» En son SEO Kursu teknikleri