Almanca Kursu için şu anda en popüler sebeplerden bir tanesi Almanya’nın kendi vatandaşları ile evlenecek kişilerden sertifika istemesidir. a1 sertifikası zorunluğu yani kısacası a1 seviyesinde Almanca öğrenme mecburiyeti vardır. Almanca kursu, genelde grup halinde verilmektedir. Daha özel bir şekilde almak isteyen kişiler ise Almanca özel ders talebiyle kurslara gitmektedir.

Almanca Kursu Eğitimine Başladım, Almanca Öğreniyorum

Eğitime başlar başlamaz öğrencininde ev çalışmalarına başlaması gerekir. Almanca öğreniyorum sloganıyla verilen eğitimlerimiz, öğrenci-öğretmen koordinasyonu ile gerçekleşmektedir. Sadece eğitim merkezinden alınan dersler ile sertifika almak için gerekli düzeye gelmek yeterli değildir.

almanca kursu
Almanca öğreniyorum, Almanca öğrenmek,Almanca kursu, Almanca a1 sınavı

Almanya Vize Şartlarında Almanca Sertifikası Zorunluluğu var!

Almanya Hükumeti tarafından Alman Vatandaşları ile evlenecek olan Türk Vatandaşlarına şart koştuğu almanca sertifikası kesinlikle zorunludur. Vize evrakları arasında mutlaka start deutsch a1 sertifikasını götürmeniz gerekir. Sadece özel durumlarda, başvuru sahibinin iyi derecede almanca bilmesi halinde istenmeyebilir. Bu durum vize memurlarının inisiyatifine bağlıdır. Bu sertifika Alman Kültür Merkezi aracılığı ile verilmektedir.

Çoğunlukla Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirlerde bu sınavlar gerçekleşir. Çorum, Aksaray, Yozgat, Kırşehir, Sivas, Bolu, Uşak, Kütahya, Kırıkkale, Samsun, Çankırı, Amasya, Sinop, Ordu, Kastamonu, Nevşehir, Kayseri gibi illerde yaşayanlar kişiler genelde Ankara ‘yı Almanca Kursu ve sertifikası için tercih etmektedirler. Edirne, Kırklareli,Tekirdağ,Sakarya,Kocaeli,Bursa, Çanakkale, Balıkesir gibi şehirler ise genelde İstanbul ilini tercih ederler.
Bunun yanında Adana,Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin,Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Artvin, Kars, Ardahan, Iğdır, Rize, Trabzon, Bingöl, Muş, Erzincan, Erzurum, Muş, Tunceli, Tokat, Malatya,Elazığ, Adıyaman, Gaziantep, Mersin, Antalya, Konya, Karaman, Afyon, Uşak, Aydın,Denizli, Muğla, Manisa, Isparta, Bilecik, Niğde, Düzce, Karabük, Bartın, Bayburt gibi Türkiye’nin bütün illerinden aile birleşimi için adaylar büyük şehirleri tercih etmektedirler.

Her Türlü Soru için : 0312 230 5999 numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.