Python Kursu : Python Eğitimi , Bilgisayar yazılımına giriş yapmak için çocuklar ve gençler için ideal bir eğitim programıdır. Algoritma ile bu eğitime giriş yaptıktan sonra çocuklarımıza seviye seviye Python Kursu vermekteyiz. Bu eğitim hem çocuklara ve gençlere hem de yetişkinlere verdiğimiz en popüler yazılım eğitimlerinden bir tanesidir.

Python Kursu

 

Python Kursu Eğitim Alternatifleri

Kızılay Kurs Merkezinde Yüz Yüze Grup Eğitimi : Bu eğitim programında hafta sonu tek gün olacak şekilde 40 dakikadan 2 ders olarak verilmektedir. Bir dönem bir seviye olacak şekilde 16 hafta sürmektedir.

Kızılay Kurs Merkezinde Yüz Yüze Özel Ders : Bu eğitim programında Python Özel Ders olarak verilmektedir. Bire bir yüz yüze kurs merkezimizde özel dersler gerçekleşmektedir.

Etimesgut Kurs Merkezinde Yüz Yüze Grup Eğitimi : Bu eğitim programında Etimesgut şubemizde hafta sonu tek gün olacak şekilde 40 dakikadan 2 ders olarak verilmektedir. Bir dönem bir seviye olacak şekilde 16 hafta sürmektedir.

Etimesgut Kurs Merkezinde Yüz Yüze Özel Ders : Bu eğitim programında Python Özel Ders olarak verilmektedir. Bire bir yüz yüze kurs merkezimizde özel dersler gerçekleşmektedir.

Online Canlı Bire Bir Python Özel Ders : Bu alternatifimizde kursumuz özel ders olarak internet üzerinden verilmektedir. Zoom, meet vb. programlar üzerinden canlı bir şekilde uzman öğretmenler, öğrencilerine karşılıklı etkileşim kurarak özel ders vermektedirler.

Python Kursu ‘na Başlamak için En Uygun Yaş Kaçtır?

Genel olarak bu eğitime başlama yaşı 12 olarak uygun görülmektedir. Fakat bu her öğrenci adayına göre farklılık gösterebilir. Biz kurum olarak ön görüşme yapılmasını sağlıklı bulmaktayız.

Python Eğitimi nin Faydaları Nelerdir?

 • Dünya genelinde yazılım eğitimleri şu anda çok popüler hale gelmiştir. Neredeyse bir yabancı dil öğrenme talebi kadar yazılım dillerine de talep artmıştır. Gelecek nesillere adapte olmak için bu çok önemlidir.
 • Geleceğin hatta şimdiki dönemin en çok kazandıran mesleklerinden bir tanesi Yazılım Uzmanlığıdır. Bu eğitim ile çocuklarımız yazılım uzmanlığına bir adım atmış olacaktır.
 • Çocuklar Algoritmik Düşünmeyi Öğrenir: Bu eğitimde Algoritma öğrettiğimiz için çocuklarımızın Algoritmik düşünme yeteneği gelişir. Bir problemi çözmek veya bir görevi sonlandırmak için yetenekleri gelişmektedir.
 • Python Yazılım Eğitimi Matematiği Geliştirir: Yazılım- Kodlama, çocuklara matematiğin pratik uygulamalarını, neden bu kadar önemli olduğunu gösterir ve önemsetir. Yazılım komutları genellikle programın ilerlemesi için çözülmesi gereken matematik ifadelerini içerir. Böylelikle çocuklar farkında bile olmadan matematiksel zekaları gelişmiş olur. Ayrıca bu eğitimin giriş kısmı olan Algoritma eğitimi de çocukları bu konuda geliştirmektedir.
 • Teknolojik yönden kalitesiz geçirilen zaman kaliteli zamana çevrilmektedir. Gerek tablet- telefon gerek ise bilgisayar ile geçirilen kalitesiz zaman, yazılım eğitimleri sayesinde çocuklarımızın bu yönde çalışmalarına sebep olur. Çok daha kaliteli zaman teknolojik aletlerle geçirilmiş olur.
python kursu

Hitit Eğitim Kurumları’nı Neden Tercih Etmelisiniz?

 • Hitit Eğitim Kurumları, 1985 yılından bu yana eğitim hayatında var olan bir kurumdur. Ayrıca Ankara’nın en eski Bilgisayar Kursuna sahiptir.
 • Hitit Eğitim Kurumları , Çocuklar için Kodlama Eğitimini ve Robotik Kodlama Kursunu Ankara’da ilk başlatan kurstur.
 • Python Eğitimleri, 10 kişilik özel sınıflarda verilmektedir.
 • Çocuk Python Kursu eğitmenleri, konusunda uzman öğretmenler tarafından verilmektedir.
 • Hitit Eğitim Kurumları, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan ruhsatlı bir eğitim kurumudur.
 • Hitit, yurtdışında birçok kurum ve kuruluşla işbirliği yapmakta olup, öğrencilerine bu konularda destek sağlamaktadır.
 • Hitit’e kayıt olan öğrenciler, Hitit bünyesinde bulunan diğer tüm kurslarda özel indirimlerden faydalanabilmektedir.

Python Yazılım EğitimiÇocuklar için Yazılım Eğitimi

Çocuk Yazılım Python Kurslarımız Kızılay Şubemizde ve Etimesgut Şubemizde verilmektedir. 
Çankaya, Keçiören, Mamak, Batıkent semtlerinde ki öğrencilerimiz Kızılay Şubemizi; Etimesgut, Bağlıca, Ümitköy, Çayyolu, Yaşamkent, Eryaman, Sincan semtlerinden olan öğrencilerimiz Etimesgut şubemizi tercih edebilirler. 

Bilgi ve Kayıt için : 0312 230 59 99

Python Eğitimlerimiz yetişkinler için de verilmektedir. Bununla ilgili bilgi almak için kurumumuzla iletişime geçebilirsiniz.