Yan Flüt Kursu

yan flüt kursu

Yan Flüt Kursu : Yan Flüt, yan tutularak çalınan, metalden veya tahtadan yapılan üflemeli bir çalgıdır. Flüt ailesinin en yaygın türüdür. Orkestra ve bandolarda sıkça kullanılır. Üfleme deliği çalan kişinin alt dudağına dayalı olmalı ve sağ omuz yönünde, yere paralel olarak tutulur. Sol el ağızlık tarafından, sağ el ise kuyruk tarafından tutulur. İki elin baş parmağı alttan flütü destekler. Yan flüt, nikel, gümüş ve altın gibi madenlerden yapılmaktadır. Fakat XX. yy.’ın başlarına kadar abanoz ve nar gibi sert ağaçlardan da yapılmıştır. Metal olduğu halde tahta nefesli çalgılar grubu üyesidir. Bunun öncelikli nedeni flütün orijini tahtadır, ayrıca ses renginin tahta tınısı vermesi ve diğer tahta nefesliler ile iyi kaynaşması, ses elde ediliş yönteminin tahta enstrümanlar gibi olmasındandır.

Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz.

Hitit Eğitim Kurumları Hakkında

Hitit Eğitim Kurumları, Yaklaşık 35 yıl önce Hitit Dershanesi’ nin eğitim hayatına başlamasıyla tohumlarını attı. 1997 yılında Bilgisayar Ve Yabancı Dil Kursları adı altında eğitim faaliyetlerini yürütmeye başladı. Daha sonraki zamanlarda bünyesine Kişisel Gelişim,Kariyer, Mesleki Eğitim, Resim ve Müzik Kurslarını da katarak genişleme gerçekleştiren Hitit Kursları, 2008 yılı başında Hitit İnsan Kaynakları Grup Şirketi  tarafından satın alınarak, yeni vizyonu ve misyonu ile beraber Hitit Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatına devam etmektedir.

Hitit Müzik Kursları Hakkında

Hitit Müzik Kursları, Hitit Eğitim Kurumları bünyesinde kurularak faaliyet göstermektedir. Kurs bünyesinde Piyano Kursu, Gitar Kursu, Şan Eğitimi, Solfej Eğitimi, Bateri Kursu, Yan Flüt Kursu, Viyolonsel-Çello Kursu, Keman Kursu, Güzel Sanatlar Liselerine ve Konservatuvara hazırlık eğitimleri gibi birçok müzik eğitimi verilmektedir.