web-marketing-kursu

SEO Nedir?

E-Pazarlama yada sanal pazarlama olarak da anılan, Internet Pazarlama yada web marketing, en temel anlamıyla, potansiyel müşteriye ulaşımın, ürün ve hizmetlerin tanıtım ve satışının Internet üzerinden yapılmasıdır.
Internet Pazarlamayı anlamak içim öncelikle Internet ve WWW nedir onu anlamak gerekir. Internet, dünyanın her tarafına dağılmış (evimizde modem yolu ile Internet’e bağlı olanlar dahil) bilgisayarların birbirleri ile bağlanarak oluşturdukları ağdır. WWW (World Wide Web) ise özel format ve iletişim formları kullanarak web sayfalarının oluşturduğu ve Internet üzerinde ayrıcalıklı bir iletişim ara yüzü olarak görev yapar. Internet’i bir telefon ağına ve WWW’yı da telefon cihazlarına ve telefon santrallerine benzetmek mümkündür. Telefonlar, telefon ağlarını kullanmamıza yardımcı olur WWW ise Internet’i kullanmamıza yardımcı olur.

Internet ve WWW ile her tür bilgiyi çok daha geniş toplum kesimlerine ve hedef segmente çok daha düşük maliyetler ve daha etkili şekilde ulaştırabilme olanağı sağlamıştır. Ek olarak, zaman ve mekan sınırlaması olmadan sağladığı iletişim ve bilgiye erişim olanağı Internet’i tercih edilen pazarlama aracı haline getirmiştir.

Internet Pazarlama, Internet’in yaratıcı ve teknik özelliklerini iş stratejilerinin satış, reklam, tasarım ve geliştirme yanları ile birleştirmiştir. Bu açıdan, Internet Pazarlama, arama motoru, reklam gösterimi, eposta, elektronik ortamda ortak, karşılıklı etkileşim, blog ve gizli/virus pazarlaması olarak değişik şekillerde yapılmaktadır. Internet pazarlama, pazarlama mesajlarının,müşteri/ziyaretçi etkileşiminin çeşitli aşamalarına -yani, arama motoru pazarlaması, arama motoru optimizasyonu, banner reklam pazarlaması, e-posta pazarlama ve Web 2.0 stratejileri vb., yerleştirilmesi anlamına gelir.

Günümüzde, Internet pazarlama, işletmenin büyümesi ve tanıtılması amacıyla kullanılan anahtar ve çok etkili bir araç haline gelmiştir. ‘Web sitesinin yapımı’ yada ‘web sitesinin tanıtımı’, Internet Pazarlamasının temeli olmasına rağmen amaçlarına ulaşmak için yeterli değildir. Aslında bir web sayfasının arkasında, gerçek değerleri ve amaçları ile gerçek bir şirket vardır.

Hitit Eğitim Kurumları’nı Neden Tercih Etmelisiniz?

» Hitit Eğitim Kurumları, 35 yılı aşkın eğitim tecrübesine sahip bir eğitim kurumudur.
» 
Hitit, Bünyesinde; Yabancı Dil, Bilgisayar,Resim ve Kariyer kursları gibi kursları barındırmaktadır. 
» Web Marketing Eğitimleri, 10 kişilik özel sınıflarda; son teknolojiye sahip PC sistemleriyle verilmektedir.
» 
Eğitmenlerimiz, çeşitli üniversitelerden ve tecrübeli öğretmenlerden oluşmakta olup, kesinlikle tecrübesiz ve stajyer eğiticilerle çalışılmamaktadır . 
»
 İlk eğitimlerinden yeterince faydalanamayan öğrencilerimiz, sonraki dönemlerdeki eğitimlere hiçbir ücret vermeden katılabilmektedirler.
» Öğrencilerimiz, hiçbir ücret ödemeden kurs dersliklerimizde çalışma yapma hakkına sahiptir.
» 
Hitit Eğitim Kurumları’ndan mezun olan öğrenciler, Hitit CV Bankasına öz geçmişlerini bırakabilir ve iş bulma imkanına sahip olabilirler. 
» Hitit’e kayıt olan öğrenciler, Hitit bünyesinde bulunan diğer tüm kurslarda özel indirimlerden faydalanabilmektedir.

Kurs Bitiminde Alabileceğiniz Sertifikalar

» Web Marketing Kursu Katılım Belgesi 

Web Marketing KursuT.C. MEB
HİTİT EĞİTİM KURUMLARI

Bize Ulaşın

0312 230 5 999
0312 230 5 520

Hitit Eğitim Kurumları

35 Yılı Aşkın Tecrübesiyle, Sizin İçin, Hep Daha İyiye…

Web Marketing Kursu Sonrasında Kazandıracakları

İnternet Pazarlaması’nın getirdiği en önemli kazanım, büyük miktarda bilginin en anlaşılır ve etkili biçimde geniş kitlelere ulaştırabilmesidir. Tüketici, Internet’e bağlanır, araştırma yapar, ürünü seçer ve ödemesini yapar, ürünü satın alır ve bunu istediği yerde istediği an yapabilir. Temel olarak , Internet Pazarlama, pazarın yerelden, ulusala ve uluslararası pazarlara uzanmasına olanak sağlar. Geleneksel pazarlama, -basılı, radyo ve TV,  ile mukayese edildiğinde, Internet Pazarlama, pazara giriş ve süreli pazarlama maliyetlerinde düşüş sağlar.
İnternet Pazarlama, çok basit olarak görülebilir, fakat uyumlu stratejilerin kullanılmasını ve organizasyonun çekirdek iş stratejileri ile entegre edilmesini gerektirir. Gereken stratejiler, maliyetler ve pazarlama kampanyalarının etkinliği düşünüldüğünde, iş planları ve onun amaçları, yani Maliyetler-Hacim/Miktar-Kar ilişkisi önem kazanır.
Geleneksel pazarlama metotlarına göre, Internet Pazarlamanın yaygınlığı, etkinliği ve tepkilerinin çok kolay ölçülebilmesi, bu konuda reklam pazarına bir düzen, güven ve sorumluluk getirmiştir. 

WEB MARKETİNG KURSU İÇERİĞİ:

»   Web Marketing Nedir?

»   İnternet Üzerinden Pazarlama Yöntemleri

»  Banner ve Metin Reklamları

»  E-Mail Marketing Yöntemleri

»  Google Adwords Eğitimi

»  Google Adsense Eğitimi

»  Facebook ve Twitter Reklamları

»  Arama Motorları Optimizasyonu ve Kayıt

»  Site Yönetimi ve Performans Yönetimi

 

WhatsApp ile İletişim