seo-kursu-egitimi

SEO Kursu Nedir? SEO Eğitimi Ne İşe Yarar?

SEO kelimesi ingilizce karşılığı Search Engine Optimization” olan Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin kısaltmasıdır. Arama Motoru Optimizasyonu işinin temel amacı; web sitelerini istenilen kelimelerde üst sıraya çıkarmak; böylece ürünü tanıtan siteyi istenilen kitleye daha ön sıralarda göstermektir.Bu işlem basit bir sonuç olarak gözükse de, fazladan binlerce hatta milyonlarca kişiyi sitenize çekmek için kullanılan bir işlemdir.

1998 yılında Google’ın yaygınlaşmaya başlamasıyla beraber arama motorları pazarındaki hareketlenme sonucunda,her gün milyonlarca insan internet üzerinde arama yapmaktadır. Internetin temel amacı olan araştırmaya aracılık eden bu sitelerin en önemli özellikleri; insanların o an neyi istediklerini öğrenebilmeleridir. Böylece insanları istedikleri şeye yönlendirebilirler. Bunu paraya çevirmek isteyen büyük patronlar; Adwords,Yahoo Publisher Network ve Microsoft Publisher gibi reklam sistemleri yaratarak reklam alanlarını pazarlamışlardır.

Ancak günlük hayatının büyük bir kısmını arama motorlarında geçiren insanlar kısa süre içerisinde; reklam yeri ile arama sonuçlarının farkını benimsemişler ve direk olarak arama sonuçlarına yönelmişlerdir.

Bunu anlayan reklamcılar,yeni silah olarak gördükleri SEO ’ya yönelip ürünlerini satarken çok iyi dönüşüm oranları yakalamışlardır ve böylece SEO günümüzdeki popülaritesine ulaşmıştır.

Hitit Eğitim Kurumları’nı Neden Tercih Etmelisiniz?

» Hitit Eğitim Kurumları, 35 yılı aşkın eğitim tecrübesine sahip bir eğitim kurumudur.
 »
Hitit, Bünyesinde; Yabancı Dil, Bilgisayar, KPSS, Sürücü, Resim ve Kariyer kursları gibi kursları barındırmaktadır.
 
» Web Programlama Eğitimleri, 10 kişilik özel sınıflarda; son teknolojiye sahip PC sistemleriyle verilmektedir.
 »
Eğitmenlerimiz, çeşitli üniversitelerden ve tecrübeli öğretmenlerden oluşmakta olup, kesinlikle tecrübesiz ve stajyer eğiticilerle çalışılmamaktadır .
 »
Ilk eğitimlerinden yeterince faydalanamayan öğrencilerimiz, sonraki dönemlerdeki eğitimlere hiçbir ücret vermeden katılabilmektedirler.
 
» Öğrencilerimiz, hiçbir ücret ödemeden kurs dersliklerimizde çalışma yapma hakkına sahiptir.
 »
Hitit Eğitim Kurumları’ndan mezun olan öğrenciler, Hitit CV Bankasına öz geçmişlerini bırakabilir ve iş bulma imkanına sahip olabilirler.
 
» Hitit’e kayıt olan öğrenciler, Hitit bünyesinde bulunan diğer tüm kurslarda özel indirimlerden faydalanabilmektedir.

Kurs Bitiminde Alabileceğiniz Sertifikalar

» SEO Kursu Katılım Belgesi 

T.C. MEB
HİTİT EĞİTİM KURUMLARI

Bize Ulaşın

0312 230 5 999
0312 230 5 520

Hitit Eğitim Kurumları

35 Yılı Aşkın Tecrübesiyle, Sizin İçin, Hep Daha İyiye…

SEO Kursu Eğitim İçeriği

» Web Seo (Search Engine Optimization) Nedir? Web Sitesi analizleri ve ölçümleri
» Meta Tag, Keywords Eğitimleri
» Keywords-Anahtar Kelime Eğitimi
» Arama Motoru Optimizasyonu
» Adwords ve Adsense Entegrasyonu
» Arama Motorları Optimizasyonu ve Kayıt
» Site Yönetimi ve Performans Yönetimi
» Teknik Giriş
» Web Sitesinin Google v.b. arama motorlarına kayıt işlemi.
» Meta Tag, Keywords Eğitimleri ve Kullanımı
» Dinamik ve Statik Meta Tag Farklılıkları
» PageRank(PR) Eğitimi
» PR artışı nasıl yapılır?
» Dış ve iç Site Bağlantıları
» SiteMap (Site Haritası) oluşturulması
» Google Araçları (Web Master Tools) kullanımı ve faydaları
» Robot.txt oluşması ve kullanımı
» Dinamik ve Statik Web sitesi farklılıkları ve püf noktaları
» Web Sitesi Analizleri ve ölçümleri
» Adwords ve Adsense Entegrasyonu
» Keywords-Anahtar Kelime Eğitimi

seo-kursu

seo-kursu-ankara

» Arama Motorları Optimizasyonu ve Kayıt
» Hatalar ve uyarılara karşı önlemler
» Sitede kullanılan fotoğraf ve grafik öğelerini Google’a tanıtmak
» Özgün(Orijinal) içerik-makale kullanımı
» Kopya(Copy-paste) içerik-makale kullanımının zararları
» Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan ve aratılan kelimeleri
bulma çalışmaları
» Anahtar kelimeleri (Keywords) düzenleme,araştırma ve siteye
koyma işlemi
» Hyper Text Link ve Backlink Alma Yöntemleri ve faydaları-zararları
» Link Takası işlemleri
» Sitenizin ziyaretçi akışını artırma yöntemleri
»“Daha çok ziyaretçi daha çok müşteri”  olgusunu yerleştirme
» Site Yönetimi ve Performans Yönetimi
» Sık yapılan tasarım-seo-kodlama hatalarının keşfedilmesi
» SEO yaparken kesinlikle uygulanmaması gereken hatalar
» En son SEO Kursu teknikleri

Hitit Eğitim Kurumları bünyesinde Web Tasarım-Reklam Ajansı’na sahip bir eğitim kurumudur. Kurslarda Web Tasarımı konusunda Ticari Piyasalar hakkında da bilgiler verilmekte, başarılı öğrenciler işe yerleştirebilmektedir.

SEO Kursu Eğitimi Sonrasındaki Kazanımlar

Web Seo Tekniklerini öğrendikten sonra, yapmış olduğunuz ve yağacağınız internet sitelerinin, daha çok verimli şekilde çalışmasını sağlayabileceksiniz. Arama motorlarında ön planlara ve ilk sıralara çıkartarak ziyaretçi sayısını artıracak ve kazanımlarınız fazlasıyla artacaktır. Ayrıca siz de bir SEO Uzmanı olabileceksiniz ve sektörde yer edinebileceksiniz. Ticari olarak da Seo Kursu size getiriler sağlayacaktır. Günümüz pazarında arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak, ticari işletmeler için çok önemlidir. Bu sıralamalarda yer alan işletmelerin satışları daha fazla olmakta ve karları ona oranla artmaktadır. Bu sebepten dolayı işletmeler SEO danışmanlığını çok ciddiye almaktadırlar. Siz de bir Seo danışmanı olabilirsiniz.

SEO Kursu Baş Eğitmeni Volkan ÇELİK

Bilgisayar ve web tasarım alanında 1997 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Volkan ÇELIK, 1998 yılında Google’ın yaygınlaşması ile beraber Arama Motoru çalışmalarına hız vermiştir.Ayrıca Sosyal Medya ve Online Pazarlama üzerine yıllardır çalışmalarını sürdüren Çelik, 2001 yılında kendi Web Tasarım ve Internet Hizmetleri Şirketini kurmuş, hem yurtiçi hem de yurtdışında web sitesi çalışmalarına imza atmıştır. 2006-2007 yıllarında Ingiltere’nin Londra ve Bournemouth kentlerine eğitim için gitmiş aynı zamanda da buralarda yerel şirketlerde web sitesi ve internet üzerine çalışmalar yapmıştır. 2008 yılında Hitit Eğitim Kurumları’nı devir alarak şirket bünyesine katan Çelik, o zamandan bu yana bilgisayar ve çeşitli mesleki alanlarda Hitit Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü olarak bu sektörde çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Dijital Pazarlama ve Kurumsal SEO Ajansı HEK Digital’in kurucusu ve başkanıdır.  “Bilgisayarın A’sı” ve “Internetten Para Kazanmanın Yolları” adlı kitapların yazarı olan ÇELIK’in yeni kitabı “ SEO nedir, nasıl yapılır” yakında okuyucuları ile buluşacaktır.

Mezunlarımıza Özel İş Fırsatları Sosyal Medya Hesaplarımızda!

Kurucumuz Volkan ÇELİK ”in “Bilgisayarın A ‘sı” adlı kitabının 1.baskısı tüm kitapçılarda tükenmiş bulunmaktadır. Yakında 2.baskı sizlerle olacaktır.Yoğun ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

Hitit Eğitim Mezunları İşe Yerleşiyor

Hitit Eğitim Kurumları mezunları, eğitimlerini tamamladıktan sonra Hitit CV Bankasına özgeçmişlerini bırakarak iş sahibi oluyorlar. Hitit, başarılı olan öğrencilerine referans olarak kendisinden personel isteyen firmalara mezunlarını yönlendiriyor ve iş bulmalarına yardımcı oluyor. Bunun için aranan tek şart Hitit Mezunu olmak ve eğitimleri başarı ile tamamlamak.

Hitit Facebook Sayfası ile İndirim Kazan!

Hitit Eğitim Kurumları Facebook sayfasını beğenerek hem iş ilanlarından haberdar olabilir hem de anında çekilişsiz kurasız %5 indirim kazanabilirsiniz. Ayrıca her ay düzenlenen ücretsiz eğitim çekilişlerinden de haberdar olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Hitit Eğitim Kurumları Facebook sayfasını beğenmek.

Eğitim Garantisi

Bu Kursumuzda %100 Eğitim Garantisi Vardır!

Bu garantiden faydalanmak için: Eğitime katılan kursiyer, derslere %90 oranında devam etmek zorunda olup, verilen proje ve ödevleri yapmış olması gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren kursiyerler, ilk eğitimi tamamladıktan sonra, öğrenilmemesi durumunda ikinci eğitimi ücretsiz olarak alabilmekte ve bu garantiden faydalanabilmektedir.

Hitit'e Büyük Ödül!

WhatsApp ile İletişim