PİYANO KURSU , PİYANO EĞİTİMİ

Piyano Eğitimi

Piyano Kursu

Piyano Kursu Ankara – 1711 yılında İtalya’nın Floransa şehrinde Bartolomeo Cristofori tarafından icad edilen piyanonun geçmişi, 12.yüzyıl öncesinde Asya’da kullanılan timpanon ve psalterion adlı çalgılara kadar dayanmaktadır. Timpanon , dikdörtgen bir tahta kutunun içerisine gerilmiş tellerin tahta çubuklar ile vurulmasıyla, psalterion ise üçgen bir tahta çerçevenin içerisine gerilen tellerin parmaklarla çekilerek çalınan çalgılardır.

16. Yüzyılda daha güçlü sesler çıkarmak amacı ile bu çalgılara birer tel daha eklenmiş ve klavsen adını almıştır. Daha sonra hafif ve kuvvetli sesleri ardı ardına çalabilmek için 1711 yılında piyano icad edilmiştir. 20.yüzyılın sonlarından itibaren gelişen teknoloji ile dijital piyanolar üretilmiştir. Akustik piyanolar kuyruklu ve duvar piyanolar olmak üzere ikiye ayrılmakta olup, kuyruklu piyanolar boylarına göre kendi içinde sınıflandırılmaktadır. Hem solo hem de eşlik olarak birçok müzik türünde kullanılan piyano, iki farklı nota anahtarının okunması gerekliliği ile özellikle çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlamaktadır.

Hitit Eğitim Kurumları Hakkında

Hitit Eğitim Kurumları, Yaklaşık 35 yıl önce Hitit Dershanesi’ nin eğitim hayatına başlamasıyla tohumlarını attı. 1997 yılında Bilgisayar Ve Yabancı Dil Kursları adı altında eğitim faaliyetlerini yürütmeye başladı. Daha sonraki zamanlarda bünyesine Kişisel Gelişim,Kariyer, Mesleki Eğitim, Resim ve Müzik Kurslarını da katarak genişleme gerçekleştiren Hitit Kursları, 2008 yılı başında Hitit İnsan Kaynakları Grup Şirketi  tarafından satın alınarak, yeni vizyonu ve misyonu ile beraber Hitit Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatına devam etmektedir.