Keman Kursu Eğitim İçeriği

Keman Kursu

Keman Kursu : Keman , yaylı çalgılar ailesinin sırasıyla kontrabas, viyolonsel, viyolanın dört telli olan en küçük üyesidir. Kemanın ilk örnekleri “Milano, Brescia, Mantova ve Venedik kentleri arasında kalan kuzey İtalya’nın Padana Ovası”ında(s.107) görülmüş olduğu kayıtlara geçmiştir. Şimdiki görünümüne ise 17. Yüzyıl dolaylarında ulaşmıştır.

Keman, Rönesans’ da oluşmaya başlamıştır, Barok döneminde çalgının niteliksel özellikleri can bulmuş, klasik dönemde büyük ölçekli tür ve biçimlerine kavuşmuş, Romantik dönemde duygusal anlatımın en uçlarında kadar ilerlemiş ve Çağdaş dönemde ise yeni arayışlar içinde olduğu ve ayrıca bu yönüyle de bakıldığında her dönem aktif olarak besteciler tarafından kullanılmış olduğu söylenebilir.

Ders içeriği, doğru vücut postürü oluşma, keman tarihini başlangıçtan günümüze tanıtma, enstrümanı doğru tutuş, parmak egzersizleri, nota öğrenimi ve parça hazırlayıp çalma olarak özetlenebilir. Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz

Hitit Eğitim Kurumları Hakkında

Hitit Eğitim Kurumları, Yaklaşık 35 yıl önce Hitit Dershanesi’ nin eğitim hayatına başlamasıyla tohumlarını attı. 1997 yılında Bilgisayar Ve Yabancı Dil Kursları adı altında eğitim faaliyetlerini yürütmeye başladı. Daha sonraki zamanlarda bünyesine Kişisel Gelişim,Kariyer, Mesleki Eğitim, Resim ve Müzik Kurslarını da katarak genişleme gerçekleştiren Hitit Kursları, 2008 yılı başında Hitit İnsan Kaynakları Grup Şirketi  tarafından satın alınarak, yeni vizyonu ve misyonu ile beraber Hitit Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatına devam etmektedir.