jimnastik kursu

Jimnastik KursuJimnastik EğitimiDersiÇocuk JimnastikAnkara

Jimnastik Kursu : Jimnastiğin çocukların, koordinasyon, vücut kontrolü, güç gibi fiziksel becerilerini geliştirmeye yardımcı olduğunu biliyor musunuz?
Çocuklar için jimnastik, çocukların yaratıcılık ve performans yoluyla öz güven kazanmalarını sağlar. Ayrıca çocukların ilgi duyacağı diğer sporlar içinGÜÇLÜ bir temel oluşturur.

HEK Bilim Sanat Akademisi jimnastik eğitimlerinde:jimnastik kursu

+Öğrencilerimiz takım halinde öğrenmeyi,
+Birbirlerine saygı duymayı,
+Sadece kendilerinin değil diğer çocukların zaferlerini kutlamayı öğreniyorlar.
+Ayrıca çocuklar kendilerini olduğu gibi sevmeyi ve değer vermeyi öğrenme fırsatı yakalıyorlar.
+Çocukların öz saygı ve öz güvenin gelişmesini sağlayan jimnastik sporu, aynı zamanda bilişsel gelişimi harekete geçirir.
+Çocuklar için jimnastik, fiziksel gelişimi arttırır.

+Çocukların güç, koordinasyon, vücut kontrolü, denge, esneklik gibi becerilerinin gelişimini sağlarken, aynı zamanda çocuğun yaşamı boyunca uygulamak isteyeceği bir alışkanlığıyla beraber
sağlıklı yaşam temeli oluşturur.
+Çocukların rutin oluşturmasına ve planlı yaşamasına temel hazırlar.
+Planlanmış ve tutarlı programlar sayesinde çocuklar zaman, gün kavramlarını daha iyi anlarlar. Bu kontrol duygularının gelişimine de yardımcı olur.
+Okul öncesi gruplardaki çocuklarımız için de jimnastik etkinlikleri okula ve ötesine hazırlayıcı bir yapı sağlar. Beceri ve çocuk gelişimini teşvik eder.
+Bu gibi etkinliklere katılmak çocuklara becerilerini keşfetme, fark etme olanağı da sağlar. Bu, belirli bir spora yakınlık olabileceği gibi, enstrüman çalma hatta sanata yatkınlık olabilir.

Yeni beceriler geliştirmek ve sevdiklerimizin becerilerini ortaya çıkarmak için, çocuklarımızda öz saygı ve öz güven gelişimini arttırmak için jimnastik güzel bir başlangıç olacaktır.

Jimnastik sadece fiziksel becerilerin değil, çocuklara gelecekleri için pusula olacak sosyal ve duygusal becerilerin de kazandırılmasına olanak sağlar.

HEK BİLİM SANAT AKADEMİSİ hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sizleri Etimesgut veya Kızılay şubelerimize bekliyoruz.

jimnastik kursu

Jimnastik KursuJimnastik EğitimiDersiÇocuk JimnastikAnkara

Jimnastik Kursu Eğitimlerimiz Etimesgut Şubemizde verilmeye başlanacaktır. 
Çankaya, Keçiören, Mamak, Batıkent semtlerinde ki öğrencilerimiz ve Etimesgut, Bağlıca, Ümitköy, Çayyolu, Yaşamkent, Eryaman, Sincan semtlerinden olan öğrencilerimiz Etimesgut şubemizi lokasyon açısından tercih edebilirler.