Gitar Kursu -Gitar Dersi- Gitar Eğitimi-Klasik- Elektro-Müzik Kursu – Ankara

Gitar Kursu

GİTAR KURSU EĞİTİM İÇERİĞİ

Gitar Kursu – Dünyanın tüm müzik türlerinde yaygın olarak kullanılan gitar, bu özelliği ile diğer enstrümanlardan ayrılmaktadır. Farklı müzik türlerindeki sayısız örnek içermesi nedeni ile de öğrenim sürecinin eğlenceli olmasını sağlamaktadır. Farklı müzik türlerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş gitar çeşitleri bulunmaktadır.

Gitar Kursu

Klasik Gitar: Boşluklu ahşap gövde ve klavye üzerine tutturulmuş üç naylon ve üç metal telden oluşmaktadır. Klasik ve pop müzikte oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan bu gitar türü, evrimleşmiş formları ile Flamenko, caz ve etnik müzik türlerinde de kullanılmaktadır. Gitar çalmak isteyen kişinin başlangıçta bu gitar türü ile başlaması tavsiye edilmektedir.

Elektro Gitar: Boşluklu veya boşluksuz gövde ve klavye üzerine tutturulmuş altı çelik telden oluşmaktadır. Manyetiklerinden alınan titreşimler bir amplifikatör yardımıyla sese dönüştürülerek çalınır. Farklı müzik tarzlarına uygun birçok çeşidi olması ile birlikte; blues, caz, country, rock, pop, reggie gibi birçok müzik türünde yaygınca kullanılmaktadır.

Akustik Gitar: Boşluklu gövde ve klavye üzerine tutturulmuş altı çelik telden oluşmaktadır. Pop, country, blues gibi müzik türlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz.

Hitit Eğitim Kurumları Hakkında

Hitit Eğitim Kurumları, Yaklaşık 35 yıl önce Hitit Dershanesi’ nin eğitim hayatına başlamasıyla tohumlarını attı. 1997 yılında Bilgisayar Ve Yabancı Dil Kursları adı altında eğitim faaliyetlerini yürütmeye başladı. Daha sonraki zamanlarda bünyesine Kişisel Gelişim,Kariyer, Mesleki Eğitim, Resim ve Müzik Kurslarını da katarak genişleme gerçekleştiren Hitit Kursları, 2008 yılı başında Hitit İnsan Kaynakları Grup Şirketi  tarafından satın alınarak, yeni vizyonu ve misyonu ile beraber Hitit Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatına devam etmektedir.