Bateri Kursu Eğitimi İçeriği

Bateri Kursu

Bateri Kursu : Bateri, ordu bandolarında, etnik orkestralarda ya da klasik müzikte parça parça vurmalı sazlar kullanılsa da, parçaların birleşip bir set haline gelmesi 19. yüzyılı ortalarında Amerika’da yeni nesil müziğin şekillenmeye başlamasıyla, çeşitli bando ve orkestra üyelerinin çalışmalarında ortaya çıkmaya başlamıştır. 20. Yüzyılın başlarında Amerika’da ortaya çıkan ekonomik kriz (Büyük Buhran) sonrası birden çok perküsyoncunun yapması gereken işi bir adamın yapması daha da çekici hale gelmiştir.

Bateri ( davul seti) eğitiminde belirli ritimler çalmaya, stil avcılığı yapmaya başlamadan öncelikle diğer enstrümanlarda olmayan bir zorluğu atlatmak gerekir. Bir baterist (davulcu) enstrümanını baget,fırça,rute gibi ara ekipmanlar kullanarak çalar. Bu yüzden önce bu ekipmanların kullanımı üzerine çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz.

Hitit Eğitim Kurumları Hakkında

Hitit Eğitim Kurumları, Yaklaşık 35 yıl önce Hitit Dershanesi’ nin eğitim hayatına başlamasıyla tohumlarını attı. 1997 yılında Bilgisayar Ve Yabancı Dil Kursları adı altında eğitim faaliyetlerini yürütmeye başladı. Daha sonraki zamanlarda bünyesine Kişisel Gelişim,Kariyer, Mesleki Eğitim, Resim ve Müzik Kurslarını da katarak genişleme gerçekleştiren Hitit Kursları, 2008 yılı başında Hitit İnsan Kaynakları Grup Şirketi  tarafından satın alınarak, yeni vizyonu ve misyonu ile beraber Hitit Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatına devam etmektedir.

Hitit Müzik Kursları Hakkında

Hitit Müzik Kursları, Hitit Eğitim Kurumları bünyesinde kurularak faaliyet göstermektedir. Kurs bünyesinde Piyano Kursu, Gitar Kursu, Şan Eğitimi, Solfej Eğitimi, Bateri Kursu, Yan Flüt Kursu, Viyolonsel-Çello Kursu, Keman Kursu, Güzel Sanatlar Liselerine ve Konservatuvara hazırlık eğitimleri gibi birçok müzik eğitimi verilmektedir.