bale kursu

Bale Kursu : İlgi odağı olmaktan çekinmeyen, somurtmayan, kendine güvenen bir çocuk yetiştirmek elbette ki tüm ebeveynlerin hayalidir. Kolay arkadaş edinen, sınıfta parmağını çokça kaldıran, hızlı becerikli çocuklar yetiştirebilmek için çocuklarımızın öz güven ve öz saygısının gelişmesi oldukça önemlidir.
Bale dersleri, çocukların öz güvene ve sınırsız potansiyele giden yolda oldukça etkili olmaktadır.

Çocuğunuzu Bale Kursuna Kaydettirmenin Yararları

1) Kelime Dağarcığı

Bale dersleri, çocuğunuzu kendi vücutlarıyla tanıştırarak, onlara insan anatomisi üzerine yeni kelimeler öğretir.
Örneğin, çocuğunuz dansta vücudunun sadece bir bölümünü hareket ettirirken o kısmın adını iyice öğrenecek.
Bu beceri bale dansının önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte, çocuğunuz tek tek vücut parçalarını hareket ettirmeye başlamadan önce isimlerini öğrenmelidir.

Bale öğretmenlerimiz çocukları oturtur ve baş, ayak parmakları, topuklar, karın, kalp gibi farklı vücut kısımlarını göstermelerini ister.
Bu zihinsel alıştırmalarla çocuğunuz yeni kelimeler öğrenir ve böylece kelime dağarcığını zenginleştirir.

2) Yaratıcılık

Bale Kursu , çocuklarımızı daha güçlü ve daha esnek hale getirir. Ancak bu, elbette çocuklarımızın elde ettiği tek fayda değildir.
Düşünceleri ve duyguları gelişen çocuklar bu durumları geliştikçe daha yaratıcı bireyler olmaları için yol kat edeceklerdir.

bale kursu

3) Güç

Belirli bale pozlarını yapmak için özellikle sıkı çalışmalar gerçekleştirirken güç aşırı önem taşır. Çocuklarda esneklik geliştiği kadar güçte eş zamanlı olarak artacaktır.

4) Disiplin

Bale Kursu disiplin ve öz kontrol gerektiren bir danstır. Bu nedenle bu konuda onları eğiten bir öğretmenlerinin olması gerçekten büyük şanstır. Başkalarına karşı düşünceli olmak, sırasını beklemeyi öğrenmek, ayrıca ilerleyen zamanlarda
sahne ışıklarını da arkadaşlarıyla beraber paylaşmayı, onları da alkışlamayı öğrenecekler.

5) Esneklik

Bale dersleri büyük oranda esnekliğe odaklanır. Bu süreçte çocuğunuz kendini incitmeden esnek olmayı öğrenir. Bale öğretmenlerimiz çocuklarınıza nasıl doğru esneyeceklerini
öğretecekler.

6) Sıkı Dostluklar

Bale derslerinde elde edilen dostluklar ömür boyu sürebilir çünkü çocukların baleye olan sevgilerinin ortak olması bunda önemli rol oynar.
Kalıcı dostlukların oluşmasına elbette birlikte yapılan eğlenceli aktiviteler etki eder.

7) Öz güven Öz saygı

Balede “yapabilirsin” ve “aferin” gibi çocukların öz güvenini geliştirici sözlerle daha fazla şey başarmaları sağlanırken aynı zamanda kendilerine daha çok güvenmeleri sağlanır.

Bale Kursu Eğitimlerimiz Etimesgut Şubemizde verilmeye başlanacaktır. 
Çankaya, Keçiören, Mamak, Batıkent semtlerinde ki öğrencilerimiz ve Etimesgut, Bağlıca, Ümitköy, Çayyolu, Yaşamkent, Eryaman, Sincan semtlerinden olan öğrencilerimiz Etimesgut şubemizi lokasyon açısından tercih edebilirler. 

Bale Kursları, Bale Akademi, Ankara Bale Kursu Fiyatları, Seviye Saat Saat Seviye